Wideo
55:28

25.01.2020

W programie: na scenie wystąpił Limboski, który wykonał dwa utwory „Matce ziemi” oraz „W naszym nowym mieszkaniu”. A na kanapie zasiedli: Michał Limboski, który mówił o najnowszym albumie „Ucieczka Saula”; Anna Herbich, bestsellerowa autorka „Dziewczyn z Wołynia”, która ocaliła dla nas historie kobiet, doświadczonych piekłem Holokaustu; Piotr Ratajczak reżyser i Tomasz Drabek zapraszają do Teatru Polskiego, który świętuje 107 urodziny spektaklem Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. „Oni”; Łukasz Golec i Paweł Golec zapraszają na koncerty w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie; Anna Grunwald – kierowniczka Działu Edukacji Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie – zaprasza na niecodzienną wystawę „Wcielenia jelenia”; Jolanta Gumula zastępczyni dyrektora ds. programowych Muzeum Polin oraz Kajetan Prochyra kurator sceny muzycznej Muzeum Polin zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz na finisaż wystawy „Gdynia Tel Awiw”.

55:58

18.01.2020

Dzisiaj w programie gościmy: Ewę Kuklińską, znana tancerkę, piosenkarkę i aktorkę teatralną, gwiazdę teatrów rewiowych i filmów muzycznych, która wspomina swoją drogę artystyczną; Ewę Konstancję Bułhak, artystka zaprasza na recital „Niestety, to nie Ty” do Teatru Roma, którego premiera odbędzie się 25 stycznia; Mateja Bobrika, reżysera i scenarzystę filmu dokumentalnego „Nasza Mała Polska”, reżyser opowie o bohaterach swojego filmu – młodych Japończykach, którzy studiują na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych.

55:57

11.01.2020

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk opowiedzą o najnowszym albumie zatytułowanym „Reset” i pochodzącej z niego piosence „Gra się do końca”, która opowiada o ludziach, którzy zostali poturbowani przez los. Porozmawiamy także z Małgorzatą Imielską, reżyserką i scenarzystką filmu „Wszystko dla mojej matki”. Ponadto w programie m.in. Roman Dziewoński, autor książki „Siła komizmu destrukcyjna” oraz Przemysław „Trust” Truściński, który będzie wspominać jednego z najważniejszych polskich rysowników – Bogusława Polcha, twórcę wizerunku Wiedźmina.

55:00

04.01.2020

W warszawskiej Zachęcie można oglądać wystawę pt. „Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku”. Kamil Sipowicz opowiedział o Korze i o miłości. Natalia Przybysz wydała nową płytę pt. „Jak malować ogień”. W Domu Tymczasowym Teatru 21 w Zachęcie można spotkać aktorów Teatru 21 na specjalnym dyżurze aktorskim przy okazji zwiedzania wystawy „Zmiana ustawienia”. W programie także rozmowa z Radkiem Szlagą o wystawie pt. „Miejsca, których nie miałem zamiaru zobaczyć” w Zachęcie.

55:28

21.12.2019

Święta i panujący wokół nich nastrój są najlepszą okazją, aby czynić coś dobrego oraz na chwilę się zatrzymać w coraz szybciej pędzącym świecie. Zaprosiliśmy gości, którzy śpiewając pomagają innym. Płyty Karimskiego Clubu dla dzieci „Kolory świąt” jak i płyta Marcina Wyrostka „Harmonia świąt” to cegiełki, które pomagają zebrać pieniądze na pomoc chorym. W studiu usłyszymy także piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki w wykonaniu zaproszonych gości, m.in. Dawid Kwiatkowski opowie dlaczego warto robić coś dobrego dla innych, zaś na scenie wykona piosenkę „Świąteczna”.