15. Festiwal "Chopin i jego Europa"

Stanisław Leszczyński dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa zaprosi na festiwal, który w tym roku odbywa się w terminie 14 sierpnia - 1 września pod hasłem Od Chopina do Moniuszki.

rozmowy Zobacz wszystkie
07:33

Wystawa - Alienacje albo następnym razem pożar w Zachęcie

Maria Brewińska kuratorka wystawy Alienacje albo następnym razem pożar w Zachęcie. Wystawa składa się z siedmiu filmów wybitnych i uznanych artystów. Ukazują na różne sposoby kondycję ludzi, ziemi, to, co tracimy i czego pragniemy, skutki różnych odmian alienacji, jakich dzisiaj doświadczamy globalnie. Uświadamiają nam przyczyny wyalienowania, mechanizmy destrukcyjnych ludzkich zachowań, przywołując historyczne i współczesne zdarzenia mające wpływ na stan dzisiejszego świata.

07:52

58. Międzynarodowa Wystawa Sztuki - La Biennale di Venezia

Roman Stańczak rzeźbiarz, twórca rzeźby Lot i Łukasz Mojsak kurator wystawy Lot na 58 Międzynarodowej Wystawie Sztuki la Biennale di Venezia. Rzeźba "Lot" Romana Stańczaka znalazła się na sporządzonej przez prestiżowy magazyn "The Art Newspaper" liście pięciu najciekawszych wystaw do obejrzenia podczas 58. Międzynarodowej Wystawy Sztuki - La Biennale di Venezia. Lot"Romana Stańczaka zachwycił także serwis Artsy, który umieścił rzeźbę w pierwszej dziesiątce najciekawszych pawilonów weneckiego Biennale. Polecają ją również krytycy z dziennika"The Washington Post", serwisu BBC Culture, brytyjskiego tygodnika"The Observer"oraz włoskiego dziennika"Corriere della Sera".

07:25

19. Festiwal "Harmonica Bridge"

Sławomir Wierzcholski dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej Harmonica Bridge w Toruniu opowie za co kocha harmonijkę oraz zaprosi do Torunia. Harmonica Bridge to autorski festiwal, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest znany muzyk i kompozytor, a jednocześnie propagator harmonijki ustnej Sławek Wierzcholski, założyciel i kierownik zespołu Nocna Zmiana Bluesa. W jego zamyśle jest to festiwal różnych gatunków muzycznych, skierowany do miłośników muzyki bluesowej, folkowej, jazzowej i poważnej.

reklama