wideo Wszystkie wideo
kulturalni.pl, 10.08.2019
54:57

kulturalni.pl, 10.08.2019

W programie m.in. o Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Chopin i jego Europa. O wydarzeniu opowiada Stanisław Leszczyński, dyrektor artystyczny. Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem: „Od Chopina do Moniuszki”. Sławomir Wierzcholski, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Harmonijki Ustnej Harmonica Bridge, zaprasza z kolei do Torunia. Założyciel zespołu Nocna Zmiana Bluesa dzieli się opowieścią o swojej muzycznej pasji i podkreśla, za co kocha harmonijkę ustną. Artur Tylmanowski, dyrektor programowy Cieszanów Rock Festiwal zapewnia z kolei, że hasło #Cieszanuje sprawdza się na imprezie gdzie w tym roku, z okazji 10 edycji wystąpi wiele gwiazd. Wśród zasłużonych dla gitarowego grania nie zabraknie tam Olafa Deriglasoffa. Muzyk opowiada o swoim nowym projekcie Cyrk Deriglasoff.

kulturalni.pl, 22.06.2019
55:47

kulturalni.pl, 22.06.2019

W tym roku Krzysztof Cugowski obchodzi jubileusz 50-lecia pracy twórczej. Porozmawiamy z wokalistą o jego karierze artystycznej oraz przypomnimy największe hity Budki Suflera. W programie także rozmowa o największej galerii sztuki nowoczesnej w Warszawie oraz o jej założycielu – Józefie Szajnie. Ponadto przyjrzymy się książce „Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury” Aleksandry Klonowskiej-Szałek, w której autorka zabiera nas w wyprawę do jednej z najciekawszych krain Europy.

rozmowy
Wystawa - Alienacje albo następnym razem pożar w Zachęcie
07:33

Wystawa - Alienacje albo następnym razem pożar w Zachęcie

Maria Brewińska kuratorka wystawy Alienacje albo następnym razem pożar w Zachęcie. Wystawa składa się z siedmiu filmów wybitnych i uznanych artystów. Ukazują na różne sposoby kondycję ludzi, ziemi, to, co tracimy i czego pragniemy, skutki różnych odmian alienacji, jakich dzisiaj doświadczamy globalnie. Uświadamiają nam przyczyny wyalienowania, mechanizmy destrukcyjnych ludzkich zachowań, przywołując historyczne i współczesne zdarzenia mające wpływ na stan dzisiejszego świata.
nasza scena